FUTBALOVÁ NEDEĽA V HRANICIACH NA MORAVE

26.02.2024

V nedeľu 25.2.2024 nastúpila naša U12 v oklieštenej zostave, ale s posilami z U13 proti domácej U13tke. Domáci od začiatku diktovali tempo hry a dokázali sme rýchlo reagovať len na prvý gól domácich a vyrovnali sme. Potom góly padali len do našej siete. Pramenili hlavne zo slabého dostupovania hráčov a napádaní hneď na polovici súpera pri jeho rozohrávkach. Opäť našou slabinou bolo zakončovanie. 

Zhodnotenie zápasu trénermi D.Kováčikom a L. Ťažkým: "V zápase sme robili slabý tlak na loptu a tým pádom sme súperovi dovolili zakladať pekné útoky a naša obrana bola preťažená. Záložná formácia fungovala slabo tak pri zakladaní útokov, ako aj pri napádaní súpera s loptou. Celkom sa nám v obrannej formácií darilo súpera vystavovať do ofsajdových pascí, čo bola aj jedna z dnešných úloh v hre. Zhodnotili sme, že ak by sme boli v kompletnom zložení súpera by sme potrápili oveľa viac. Ale napriek všetkému za snahu chválime všetkých, ktorí do dnešného súboja nastúpili."

V druhom dueli nastúpila naša U12 proti domácej U12tke. Zápas splnil svoj účel n, ktorý sme sem pricestovali. V zápase od úvodu dostali šancu hráči, ktorí majú odohratých menej zápasov a majú menej skúseností, ale o to išlo, aby si vyskúšali hrať s kvalitným súperom. 

Zhodnotenie zápasu trénermi D. Kováčikom a L. Ťažkým: "Chlapci, ktorí majú menšiu minutáž nastúpili hneď od úvodu a zažili dobré tempo a hru od domácich. Zistili, že sa nedá vypustiť ani sekunda, lebo súper hneď všetko tvrdo trestal. Tešíme sa už na sústredenie, kde odohráme ďalšie tri kvalitné zápasy, kde sa budú môcť chlapci ukázať. Zápas splnil svoj účel a aj, keď sa moc nedarilo chlapcom ukázal, kde treba zabrať. Všetkým ďakujeme za snahu v rámci svojich možností."