NOVINKY

Future cup 2024 má za sebou svoj prvý deň, ktorý patril staršej prípravke. Za účasti tímov z Belej, Svrčinovca, Terchovej, Vysokej nad Kysucou, Rudiny, Lietavskej Lúčky a našej U10 sme mohli vidieť množstvo zaujímavých zápasov, ktorým nechýbal náboj ani na záver sezóny a všetci si užili tento futbalový deň.

Školský krúžok Bavíme sa futbalom na školách a škôlkach v Divine, Divinke a Závodí má za sebou posledné tréningy pre tento ročník. Už teraz sa všetci tešíme na pokračovanie v novom školskom roku a prajeme príjemné strávenie letných prázdnin.

Ďalší zápas na získavanie skúsenosti a zápasových momentov pre oba tímy, priniesol pekný detský futbal plný radosti.

Pokračovanie úspešného turnaja pre prípravky sa nezadržateľné blíži a my Vás aj touto cestou chceme pozvať na tohtoročný Future Cup, ktorý sa bude konať na ZŠ Závodie v sobotu pre staršiu prípravku a v nedeľu pre mladšiu prípravku. Začiatok turnaja v obidva dni je plánovaný na 9:30 a ukončenie okolo 16 hodiny.

Naše tímy čakajú rôzne zaujímavé turnaje, na ktorých môžu ukázať skúsenosti, ktoré nazbierali počas tejto sezóny.

Počas slnečného sobotného dopoludnia odohrali zverenci tréner Závodského svoj posledný súťažný duel a so sezónou sa rozlúčili peknou výhrou.

Zhodnotenie turnaja očami trénerky V. Čapkovej: "Na poslednom súťažnom turnaji mladšej prípravky v Rudine sme sa rozbehli na jednotku... V prvých dvoch zápasoch sme išli ako pílky :), boli vidno krásne kombinácie medzi hráčmi. V ďalších zápasoch už nám však zlyhával prechod z útoku do obrany, v čom vidím našu slabú stránku, na ktorej určite musíme...

V poslednom kole 3.ligy mladších žiakov U13 nastúpila naša U12tka na pôde dobre hrajúcej Rosiny. Na zápase sa zúčastnili skoro všetci hráči a tak bola trošku obava, ako to herne zvládneme. Nakoniec sa ukázalo, že si to chlapci užili a nakoniec aj zvíťazili v pomere 5:2, čím ešte viac umocnili oslavy majstrovského titulu za, čo im patrí veľká vďaka,...

Chalani z U12 ukončili posledným zápasom účinkovanie v oblastnej súťaži 1.A2B triede. V poslednom zápase sa prezentovali nie práve najlepším výkonom a zaslúžene podľahli domácim v pomere 6:3. Najlepším hráčom z našich na ihrisku bol Zidan Nguyen. Napriek prehre skončili chlapci na peknom 3.mieste v súťaži k čomu im gratulujeme.

Záver sezóny si chalani pod vedením trénerov Hroša a Comoreka okorenili ziskom prvých zlatých medailí na turnaji v Snežnici.