GÓLOVÉ SUCHOTY U12 V ZÁPASE S LODNOM

25.09.2023

Konečne sme na domácej pôde privítali doteraz najkvalitnejšieho súpera v súťaži, no chlapci akoby mali nedeľné "matiné". Opäť hra bez emócie a nasadenia, ktoré proti dobre organizovanému súperovi chýbali. K tomu sa pridala strelecká nemohúcnosť a zo zápasu bola razom veľká dráma. V druhom polčase nastalo zlepšenie no góly sme akosi nechceli dávať. Ako na to ukázal až Matej Záchenský, ktorý z postu ľavého obráncu zvýšil skóre strelou z diaľky na 2:0. Hosťom sa v závere podaril streliť gól z protiútoku, ktorý sme podcenili.

Zhodnotenie zápasu trénermi D.Kováčikom, L.Ťažkým a J.Velflom: "Do zápasu sme vstúpili veľmi vlažne a napriek hre na polovici súpera sme sa nedokázali strelecky presadiť, hlavne pre to, že sme chceli prísť s loptou až do bránky. Keď sme mali na mokrom teréne zakončovať vždy sme si ešte loptu "niekde" posúvali a vylepšovali pozíciu. Čiperný súper nám vždy zakončenie prekazil a keď už sme mali trafiť aj prázdnu bránku nepodarilo sa nám ani to. To všetko, ale vyplýva zo slabých emćií a nasadenia, V druhom polčase sme hru zrýchlili, zlepšili emócie na ihrisku no gólovo sme sa vic, ako dva krát nedokázali presadiť. Dnes vyšiel zápas Matejovi Záchenskému, ktorý ukázal, že sa netreba báť vystreliť aj z väčšej vzdialenosti a zvýšil na 2:0, čo bolo dnes pre výsledok rozhodujúce. Ale, ako stále hovoríme deťom nie je dôležitý výsledok, ale to, ako sa k nemu dopracujeme. Bez 100% nasadenia a emócií to však nepôjde. Samozrejme za vôľu zvíťaziť a hrať až do konca si všetci dnes zaslúžia pochvalu"