LIGA PRÍPRAVIEK MALA TRIANGLOVÉ POKRAČOVANIE V MARTINE

04.05.2024

V rýchlom slede naše prípravky odohrali rovno ďalšie dve kolá Ligy prípraviek, keď v Martine za teplého slnečného počasia čelili súperom z domáceho Fomatu a Dolného Kubína.

Hodnotenie zápasov U11 tréner R. Coma ml.: Veľká pochvala v prvom rade pre hráčov na skúške z Kysuckého Lieskovca, ktorí dnes vypomohli tejto kategórií (istá časť U11 je na turnaji v Ostrave) a ukázali väčšiu chuť bojovať a hrať za Juventus ako polovica našej U11. Druhá veľká pochvala pre hráčov z U10, ktorí sa nezľakli starších súperov a predviedli veľmi dobré výkony. Veľké potešenie ako sme chceli a dokázali hrať futbal, proti starším protivníkom z veľmi dobrých tímov. Chalani potvrdzujú svoju futbalovosť a samých seba utvrdzujú vtom, čo všetko vedia. Zároveň nám tieto zápasy ukázali príkladne ako silné mužstvá využívajú naše chyby a prečo je dôležité robiť veci, tak ako trénujeme a hovoríme si a nie tak ako sa mi chce. Na záver ešte raz pochvala a poďakovanie všetkým na ihrisku. 

Hodnotenie zápasov U10 tréner R. Coma ml.: Vzhľadom na dnešnú zostavu a posuny hráčov do U11 asi očakávaný priebeh zápasov, bohužiaľ bez výrazného prekvapenia v pozitívnom zmysle. Nie je možné aby pár hráčov, ktorí po dvoch hodinách zápasov za U11 odbehali ešte prvé dva polčasy za U10 vo väčšom tempe a nasadení ako zbytok tímu. S výnimkou pár momentov boli tieto zápasy až žalostné a katastrofálne bez nejakej emócie a zápalu pre samotnú hru. Okrem spomenutých hráčov, ktorí nastúpili za U11 a ešte sa vyšťavili v prvých dejstvách oboch zápasov, po ktorých už šli oddychovať by som pochválil chlapcov z U9, ktorí zas doplnili našu kategóriu a ukázali, že sú ťahúňmi svojho ročníka, menovite Matej Minárik, Martin Michnica a Samuel Compel. 

Hodnotenie zápasu U9 tréner J. Comorek: Chlapci s u9 pokračovali ďalším kolom ligy prípraviek, tentoraz v Martine, kde sa pridali aj Dolný Kubín. V oklieštenej a pomixovanej zostave sme síce výsledkovo neoslnili, ale ako tréner som bol s výkonom spokojný. Hlavne zápas s Martinom, ktorý dostal našich hráčov pod herný a psychický tlak bol výborný. Treba si uvedomiť že hlavne takéto súboje nás posúvajú vpred. Spokojný som bol hlavne s našou rozohrávkou, ktorú už trénujeme niekoľko týždňov. Aj pod kvalitným pressingom si dokážeme vytvoriť priestor a otvoriť hru. Chalani si začali držať svoje pozície a využívajú celú šírku ihriska. Ešte nám chýba trochu rýchlejšie rozhodovanie sa s loptou v útočnej fáze a taktiež agresívnejšie napádanie. Vyzdvihol by som našu útočnú dvojičku Damian Macho a Matúš Galica ktorá svojou rýchlosťou, agresivitou a technikou robí našim súperom veľké problémy.