OBFZ TURNAJE SA HRALI AJ POČAS SVIATKU

09.05.2024

8.5.2024 sa konal ďalší z turnajov pre prípravky, ktorý tentokrát organizoval FA United v Kotrč. Lúčke.

Hodnotenie turnaja U11 tréner M. Závodský: Bohužiaľ, ťažko sa hodnotí turnaj po tak zlom výkone ako podala naša U11 dnes. Od prvého dotyku s loptou, pohybu po ihrisku a zakončenie, ale ak sa máme zlepšovať musíme si povedať čo robíme zle. Dnes sme bohužiaľ neboli nastavení na futbal, namiesto toho, aby sme využívali priestor v celej jeho veľkosti, sme sa tlačili jeden na druhého a dokonca boli prípady, kedy sme hrali aj proti sebe a to tak, že sme si zobrali loptu navzájom. Zase sa opakovalo to, že sme aktívni keď máme prestávku a v zápase sa nám nechce. Hráme bez iskry a nejakého nápadu, treba určite zlepšiť koncentráciu, a niektorí hráči aj kondíciu. Pár svetlých momentov sme zažili, ale to je žalostne málo. Od chalanov a dievčat našej kategórie čakám určite oveľa viac.


Hodnotenie turnaja Next Gen tréner M. Dobias: Zápasy, ktoré odohrali hráči Next Gen v stredu v Kotrčinéj Lúčke sa niesli v duchu snahy a súťaživosti. Musím povedať, že na všetkých hlapcoch bolo vidieť, že bojujú a chcú zvíťaziť. Menovite by som rád vyzdvihol výkony hráčov Olivera Kučeru, ktorý znovu raz ukázal výborný prehľad o hre, skvelú techniku a nasadenie, a hráča Krištofa Dupkalu, ktorý vynikal najmä bojnovnosťou, zlepšujúcou sa technikou a skvelou obranou.

Zároveň vieme čo všetko musíme zlepšovať. Do budúcna to už nebude len o práci s loptou, ale taktiež o správnom výbere miesta, o pozíciách, o taktickom myslení, viac rozvíjať priestorové videnie.
Každopádne som veľmi rád, že si chlapci stredu užili, zabavili sa a tešili sa z futbalu, čo je pre mňa to najdôležitejšie.