TRIANGLOVÝ ŠTART JARNEJ ČASTI LIGY PRÍRAVIEK

30.03.2024

Na Zelený štvrtok sa rozbehla jarná časť Ligy prípraviek pre naše kategórie U11, U10 a U9. Spoločne všetky tímy vycestovali do Liptovského Mikuláša, kde formou triangla odohrali zápasy proti domácemu Tatranu ako aj šošonom z MŠK. 

Kategória U11 odohrala nevydarené zápasy, po ktorých tréner nebol spokojný a spokojné neboli ani samotné deti. 

Hodnotenie zápasov tréner P. Daníšek: Dnes ma prekvapili chalani aj dievča, ktorí odohrali nie príliš vydarené zápasy. V každom z nich sme boli dominantní len prvých 10 minút, v každom polčase,  potom nás asi niečo ťažilo. Nepresne rozohrávky, prihrávky, pýtanie lopty pohybom, napriek tomu si myslím, že mohlo to byť aj lepšie. Fyzicky sme odišli a to všetci.


Kategória U10 odohrala dobré zápasy, v ktorých nakoniec ťahala za kratší koniec ale najmä výkony jednej skupiny v oboch prvých polčasoch boli na veľmi dobrej miestami až výbornej úrovni. 

Hodnotenie zápasov tréner R. Coma ml.: Z našej strany šlo o podstatne lepšie výkony proti obom súperom ako tomu bolo na jeseň. Najmä prvopolčasové výkony jednej skupiny spĺňali všetko, čo chceme, čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch ale najmä na predvedenej hre a futbalovosti. Škoda, že sme na to nenadviazali aj v druhých polčasoch, kde bola naša hra už taká chaotickejšia a bez rozmýšľania. Druhá skupina odohrala, výsledkovo nie ideálne zápasy ale potešujúce bolo, že sme sa snažili hrať a bolo tam o čosi menej strachu ako obvykle. Zároveň, bol vidieť problém tejto skupiny a to v rýchlosti, či už pohybu, práce s loptou ale aj rozmýšľania. Svojimi výkonmi opäť vyčnievali Jakub Červený a Bruno Daníšek. 


Kategória U9 začala jarnú časť Ligy prípraviek, rovnako nevýraznými výkonmi akými sa zatiaľ prezentuje v tomto roku a tréneri neskrývali sklamanie.

Hodnotenie zápasov tréner J. Comorek: Chlapci z U9 odohrali prvé jarné zápasy Ligy prípraviek s kvalitnými súpermi. Chalani, ktorí pochopili, že potrebujeme hrať rýchlejší a fyzicky agresívnejší futbal sa dokázali presadiť a ukázať aj svoju futbalovosť. Úlohou nás trénerov je presvedčiť ostatných chalanov, že k futbalu patrí aj bojovnosť a behanie. Chcem sa poďakovať rodičom a hráčom, že napriek blížiacim sa sviatkom boli ochotní zúčastniť sa zápasu.