U10 STÁLE LEPŠIA V TRÉNINGOCH AKO V ZÁPASOCH. ZHODNOTENIE JESENNEJ ČASTI TRÉNEROM R. COMOM ML.

29.12.2023

Sezónu sme začínali v takmer nezmenenom zložení, keď sa k nám pridali len traja noví hráči. Od začiatku prišli chalani aj dievčatá v dobrom nastavení, ktoré nám umožnilo počas celej jesene trénovať ťažšie veci, ktoré sme si dali za spoločný cieľ ešte na konci minulej sezóny. V tréningoch takmer bez výnimky všetci urobili veľký pokrok(samozrejme každý vo svojom merítku) a častokrát bola radosť sa pozerať na tréning. Pri pohybových a kondičných cvičeniach sa deti naučili aj makať a už to nie je len behanie pomedzi kužele ale dokážu sa prekonávať aj v ťažších chvíľach, čo bol u niektorých veľký zlom a posunulo ich to výrazne vpred. Technické cvičenia s loptou sú u istej časti zvládnuté na výbornú a riešime aby sme to zvládali ešte vo väčšej rýchlosti a pod väčším tlakom. Pri iných riešime stále len správne prevedenie, čo je trošku horšie. Na hry od 1vs1 až po voľnú hru v našich zápasových počtoch sa pozeralo naozaj dobre, deti začali viac rozmýšľať a pridali väčšie nasadenie ako aj lepšie riešenie situácií. 

Bohužiaľ všetky tieto veci, stále ostávajú len v tréningoch a aj keď sa nám podarilo otočiť pomer dobrých a zlých výkonov oproti minulej sezóne, v prospech tých herne dobrých, tak stále sme neukázali to, čo vieme predviesť na tréningoch. Čo je veľká škoda. Najväčšími hernými slabinami a to čo nás brzdí v ceste aj za úspešnejšími výsledkami, je jednoznačne hra pred oboma bránami, ako bolo viackrát spomenuté v po zápasových hodnoteniach, nevieme dávať góly a dostávame také, ktoré sú absurdné. Okrem toho nás brzdí hlava, na čom spoločne pracujeme a je tam vidno prvé náznaky zlepšenia, takže verím, že sústavná práca aj v tomto smere nám pomôže. 

Vyzdvihnúť musím jednoznačne prístup ako detí aj rodičov, čo sa najviac premieta do dochádzky v rámci tréningov ale aj zápasov a turnajov. Čo sa týka tréningov tak máme suverénne najlepšiu dochádzku v rámci klubu, keď je o 10% vyššia ako v poradí druhá kategória. Za čo by som chcel ako tréner poďakovať a verím, že to takto bude pokračovať ďalej. Z individuálneho hľadiska počas jesene viacerí prekvapili, viacerí predviedli výrazne zlepšenie a pár jedincov naozaj predvádzalo stabilne výborné výkony, len s chvíľkovými výpadkami. Vyzdvihnúť musím kapitána Kuba Šugára(vymeškal len 1 tréning), ktorý aj napriek tomu, že je o rok mladší, tak je ťahúňom tímu a vlastne všetci ho berieme ako keby mladší ani nebol. Okrem neho si pochvalu za celý polrok zaslúžia aj Agátka Hollá, Bruno Daníšek, Kubo Červený a Filip Domanický(vymeškal len 1 tréning), ktorý je podobne ako Šugy o rok mladší ale zaznamenal jeden z najväčších pokrokov. Spomenúť by sa dali aj ďalšie mená, či už vďaka svojej kvalite alebo výraznému zlepšeniu ale z celkového hľadiska si to spomenutá pätica zaslúžila najviac.

Verím, že do nového roku vstúpime s rovnakým nadšením a nasadením a budeme pokračovať v odstraňovaní nedostatkov a zlepšovaní sa po každej stránke.