U13 AJ V 2.LIGE S KVALITNOU A DOMINANTNOU HROU. ZHODNOTENIE JESENNEJ ČASTI TRÉNEROM J. VELFLOM

22.12.2023

S mužstvom U13 sme v jesennej časti odohrali veľa kvalitných zápasov, za čo nám patrí druhé miesto v skupine II.LIGA MŽ U13.
Ako tréner som sa s hráčmi začal poriadne spoznávať až v letnej príprave. Preto som sa rozhodol na začiatku letnej prípravy odohrať jeden veľmi kvalitný turnaj, kde sme skončili na 2. mieste. Turnaj ukázal všetky nedostatky hráčov, aj ich prístup k zápasom a nasadenie. Bolo na čom od začiatku sezóny pracovať. Chlapci sa na tréningoch snažili, aj keď nie vždy im to išlo podľa predstáv trénera. Na tréningoch sme sa snažili čo najviac prispôsobiť tréningy k hre na veľké ihrisko. V tejto sezóne nás čakalo niečo nové - väčšie ihrisko, nové mužstvá a hlavne výzva odohrať čo najlepšie zápasy. Bola to nová výzva pre všetkých hráčov ale tak, ako aj oni, tak aj ja som s nimi vstúpil do niečoho nového. Pre mňa, ako trénera, to bolo spoznať čo najlepšie kvality hráčov a na čom pracovať s každým hráčom, či ako s osobnosťou alebo hráčskymi zručnosťami hráča. Začiatok jesennej časti začal veľmi dobre. Už úvodný zápas ukázal kvalitu hráčov. Hra sa na ihrisku zlepšovala od zápasu k zápasu. V niektorých zápasoch nám chýbala väčšia koncentrácia a chuť po víťazstve. Veľká pochvala pre chlapcov, odohrať ako nováčik druhú ligu a skončiť jesennú časť na druhom mieste iba s jednou prehrou je pre nás veľkou pochvalou. Veľká pochvala patrí aj brankárom, ktorí inkasovali iba 11 gólov z 12 zápasoch, čo je fakt veľmi super výkon. Na záver sezóny sme odohrali turnaj v Orechovej Potôni, kde sme skončili na 9 mieste, ale herne sme ukázali veľkú kvalitu. Jediné čo ma mrzí, je správanie niektorých hráčov.
Hráči sa musia naučiť využívať celé ihrisko, najmä kraje ihriska. V zápasoch sme malo strieľali na súperovu bránku. Niektorí hráči sa nevedia správne rozhodnúť či prihrať alebo zakončiť na bránku.
V zimnej sezóne musíme popracovať na rýchlosti a väčšej bojovnosti v osobných súbojoch.
V príprave sa zamierame už aj na tímovosť a súdržnosť mužstva, aby sme na ihrisku boli ako jeden. Aby hráči viac zabrali v tréningovom procese a lepšie sa k nemu a k dochádzke postavili. V príprave odohráme už zápasy 11x11 ako prípravu do ďalšej sezóny. Čaká nás veľa práce, aby sme udržali stúpajúcu výkonnosť hráčov a v jarnej časti podali ešte lepši výkon.
Všetkým hráčom sa chcem poďakovať za jesennú časť, veľa z vás sa veľmi zlepšilo. Veľká pochvala a veľké ĎAKUJEM .
Chcem sa ešte poďakovať všetkým rodičom, čo s nami chodili na zápasy, povzbudzovali a vytvorili nám vždy super atmosféru.
Verím, že do nového roku 2024 vstúpime ešte lepšie a budeme poctivo trénovať a pristupovať k tréningom.