VÍŤAZNÝ GÓL PADOL V POSLEDNEJ MINÚTE

05.05.2024

Výborný futbal odohrala naša U13 proti rovesníkom z Čadce. Napriek tomu, že chlapci po prvom polčase prehrávali 0:1 svojou nezlomnosťou dokázali zápas otočiť a zvíťaziť v pomere 2:1, keď víťazný gól padol v poslednej minúte zápasu. Aby nebolo dráme konca tak v úplnom závere kopali hostia penaltu, ktorú náš brankár Samo Rataj zlikvidoval.

Zhodnotenie zápasu trénerom J. Velflom: "Dnes na domáci zápas pricestoval super z Čadce. Od začiatku veľmi dobrý zápas z dobre hrajúcim súperom. Super išiel v polovici prvého polčasu do vedenia z gólu z rohového kopu. Nevyužili sme naše šance na zakončenie, a tak sa prvý polčas skončil 0:1.V šatni sme si povedali, že treba zlepšiť streľbu na súperovu bránku. Do druhého polčasu vybehlo z našej strany na ihrisko iné mužstvo. Rýchle a presne prihrávky a prenášanie ťažiska prinieslo rýchle vyrovnanie . Súpera sme k ničomu v druhom polčase nepúšťali .Hráči zakončovali na bránku, čo im sily stačili. Do vedenia na 2:1 sme išli až úplnom závere 60 minúte . V závere sme ešte faulovali v našej šestnástke takže sme si tak kvalitne odohraný zápas zdramatizovali až do poslednej minúty. Ale keďže náš brankár Samuel Rataj nás v týchto momentoch vie podržať a penaltu chytil tak sme tento kvalitne odohraní zápas doviedli do víťazného konca.